“From Couch to 5k” incepe sambata, 27 februarie.

Anul trecut, incercand sa ramana fidel scopului asumat de incurajare a miscarii, clubul nostru a initiat un program de antrenament pentru alergatorii incepatori, care vor sa treaca de bariera celor cateva minute de alergat.

De-a lungul anului 2015, 15 persoane au reusit sa termine programul de tip “Couch to 5k”  si au alergat 5 km fara pause de mers.

Pentru ca am primit o multime de incurajari de la “absolventii” din seriile trecute, dar exista si persoane care s-au aratat interesate sa participe la o noua serie, ne-am propus sa continuam acest gen de antrenamente si in 2016.

Primul program va dura 8 saptamani, va debuta sambata, 27 februarie 2016 si se va incheia in week-endul Floriilor.

Daca doriti sa incepeti primavara in ritm de alergare usoara, va asteptam in Gradina Botanica!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *